604714359 biuro@seobrand.pl

Ty pytasz – my odpowiadamy

Co to jest SEO?

SEO (ang. Search Engine Optimization) to działania ukierunkowane na zagwarantowanie jak najwyższej pozycji strony internetowej w rankingu wyników danej wyszukiwarki.

Jakie korzyści daje SEO?

SEO to kluczowa usługa w biznesie internetowym. Poprzez wysoką pozycję w wynikach wyszukiwarek internetowych można zapewnić sobie ogromną rzeszę potencjalnych klientów, jest to również najskuteczniejszy sposób na promocję witryny internetowej i sposób na zaistnienie marki w świadomości milionów Internautów na całym świecie.

Co to jest SERP?

SERP (ang. Search Engine Results Page) to strona pokazujące wyniki wyszukiwania po wpisaniu w wyszukiwarce danego hasła – Google selekcjonuje je na podstawie złożonego algorytmu, który decyduje o kolejności wyświetlania wszystkich stron internetowych związanych z wpisanym hasłem..

Co to jest link building?

Linkowanie (ang. Link building) – zestaw działań związanych z optymalizacją dla wyszukiwarek internetowych wewnątrz i na zewnątrz strony internetowej, których celem jest poprawienie pozycji witryny w wyszukiwarkach internetowych, a pośrednio zwiększenie ilości wejść na daną stronę lub linków zwrotnych. Poprawna implementacja linkowania może zwiększyć ilość wysokiej jakości odniesień do danej strony internetowej, co z kolei może przełożyć się na wyższą pozycję w rankingu wyszukiwarek internetowych. Wykorzystywane jest także jako strategia w kampaniach marketingowych, których celem jest zwiększenie świadomości marki.

Co to są znaczniki meta?

Znaczniki meta (ang. meta elements) – zbiór znaczników w sekcji nagłówkowej dokumentu używany do opisu jego zawartości, stosowany przy tworzeniu stron internetowych w formacie HTML oraz XHTML.

Co to jest responsywność strony?

Responsive Web Design (RWD) – technika projektowania strony www, tak aby jej wygląd i układ dostosowywał się automatycznie do rozmiaru okna urządzenia, na którym jest wyświetlany np. przeglądarki, smartfonów czy tabletów[1]. Strona tworzona w takiej technice jest uniwersalna i wyświetla się dobrze zarówno na dużych ekranach, jak i na smartfonach czy tabletach.